Jaka jest przyczyna problemów z pamięcią?

Witam. Miałam badanie kortyzolu, okolo godziny 11 w dzien. Hormon acth wynosi ok. 27, a kortyzolu w surowicy ok. 401. Teoretycznie jeat to norma i boje sie, zetak odpowiedza mi lekarze. Mam owlosienie w dziwnych miejscach, od lat rozstepy na brzuchu i udach, chociaz tyje szybko, to stopniowo, a nie drastycznie. W nocy czesto budze sie oddawac mocz, tluszcz zbiera mi sie glownie w okolicach brzucha. Mam problemy z pamiecia i koncentracja. Jaka jeszcze moze byc przyczyna? Tarczyca ok, glukoza tez ok

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że należy wykonać odpowiednie badania obciążające .proszę zgłosić się do lekarza endokrynologa.

Witam
Porusza Pani wiele wątków.
Rozstępy są od częstych zmian wagi i uzależnione są od tendencji skóry. Nie tylko drastyczne tycie powoduje rozstępy.
Temat częstego oddawania moczu... proszę się przyjrzeć czy Pani zbyt dużo nie pije płynów wieczorem w stosunku do godzin przedpołudniowych.
Zła dieta może przyczyniać się do odkładnia tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, może mieć też wpływ na problemy z pamięcią i koncentracją.
Jeśli ma Pani wyniki krwi w normie należałoby szczegółowo przyjrzeć się Pani diecie, godzinom posiłków i prawidłowo je ustawić. Proponuję wizytę u dietetyka.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu