Jaka jest skuteczność tabletek zażytych w drugim dniu okresu?

Witam, mam pytanie. Czy tabletka będzie działać w czwartym dniu przyjmowania jej, jeśli pierwszy raz zaczęłam brać ja w drugim dniu okresu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zaleca się rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej w pierwszy dzień miesiączki. Związane jest to z pewnością, że do owulacji nie dojdzie zanim tabletki nie przejmą kontroli nad organizmem. Dlatego jeśli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek w drugim cyklu, to zaleca się dodatkowe zabezpieczenie do siódmego dnia włącznie. Jeśli jednak do niezabezpieczonego stosunku doszło, to nie ma powodów do dużego niepokoju, nie powinien od doprowadzić do zapłodnienia (dla pewności należy wykonać test ciążowy pod koniec 7-dniowej przerwy między opakowaniami).

Pozdrawiam serdecznie!