Jaka jest szansa na przeżycie po operacji móżdżku?

Dzień dobry. Mój tato miał operację usunięcia guza móżdżku w poniedziałek. Nie wybudzil sie po operacji. Okazalo sie że doszło do krwotoku. W przestrzeni muedzyczaszkowej zebrała się krew. Nie mogą jej wyplukac i czekają aż się wchłonie. Ma założone dreny. Tatę wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Nie wiem ile to będzie trwało. Jest podłączony do respiratora. Jego parametry zyciowe sa dobre. Choć stan określono na ciężki ale stabilny. Czy tato ma szansę na życie?

Tak ma szanse ale decyduje to jaki był guz czyli badanie histopatologiczne. Sprawa jest niewątpliwie poważna, jednakowoż wielu chory u których doszło do powikłania w sensie krwiaka w loży po guzie , jest prowadzonych neurosedacji głebokiej i po pewnym czasie są wybudzani.