Jaka może być przyczyna braku ochoty na seksu 31-letniej kobiety?

Witam.Mój problem polega na tym,że od ok. 4 miesięcy nie mam ochoty na sex,ciężko osiągnąć mi też orgazm.Mam 30 lat.Nigdy nie miałam z tym problemu, jednak z dnia na dzień wszystko się zmieniło, sex mógłby dla mnie nie istnieć.Przez 3 lata brałam tabletki antykoncepcyjne.Kiedy zaczęły się moje problemy zdecydowałam się na odstawienie tabletek,jednak nic się nie zmieniło.Często odczuwam też ból w dole brzucha w czasie stosunku.

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji. Warto skonsultować się z prowadzącym lekarzem ginekologiem, z psychologiem lub z seksuologiem w swoim mieście.

Pozdrawiam!

Opisuje Pani sytuację, w której mogła zostać zaburzona Pani gospodarka hormonalna. Zalecam udać się na wizytę ginekologiczną w celu omówienia kwestii braku libido, odstawienia antykoncepcji i odczuwanego bólu w dole brzucha. Nie ma co zwlekać, trzeba omówić to w gabinecie lekarskim. Dodatkowo należy wspomnieć, że często wpływ na libido mają: odczuwany stres, przemęczenie, brak snu, problemy w relacji z partnerem itp.
Jeśli badanie lekarskie nie wykaże powodów obecnego stanu rzeczy, wtedy zalecam wizytę u psychologa-seksuologa, który będzie mógł ewentualnie zdiagnozować problem jako psychologiczny i rozpocząć leczenie psychologiczne.
Pozdrawiam serdecznie.