Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka może być przyczyna braku orgazmu u 24-latka?

Witam serdecznie. Mam 24 lata. Mam problem orgazmem podczas stosunku. A mianowicie jak kocham się z moją partnerką bardzo szybko dochodzę (po kilku - kilkunastu ruchach frakcyjnych). Nie wiem w czym może tkwić problem, gdyż czasami stosunki były udane, nawet 20 minutowe. Ale w większości z tym właśnie problemem. Nie wiem jakie podłoże to może mieć.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Orgazm

Dzień dobry!

Aby ocenić, czy rzeczywiście cierpi Pan na wytrysk przedwczesny, czy też nie, konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji. W niektórych sytuacjach dość krótki czas zbliżenia może być naturalny, wyjaśniony okolicznościami, szczególnie jeśli zdarzają się także takie stosunki, które są dla Państwa satysfakcjonujące, trwając istotnie dłużej.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Z Pana pytania wnioskuję, że orgazm jednak jest, ale kłopot polega na tym, że raz jest bardzo szybko, a innym razem stosunki są długie. Ponieważ jest Pan zdolny do odbywania stosunków seksualnych, a co za tym idzie, ma Pan wzwody, należy założyć, że od strony fizycznej nie ma problemów. Proponuję skupić się na warstwie psychologicznej i emocjonalnej sposobu, w jaki przeżywa Pan stosunki seksualne z Pana partnerką. Czas trwania stosunku seksualnego u mężczyzn zależy od wielu czynników. Jednym z nich może być czas, który minął od poprzedniego współżycia: im dłuższa przerwa, tym szybszy stosunek i wytrysk już po kilkunastu ruchach frykcyjnych. Im seks częstszy, tym stosunki dłuższe. Innym czynnikiem mającym wpływ na czas trwania stosunku może być alkohol, który mężczyźni próbują stosować, aby się "znieczulić" i wydłużyć czas trwania stosunku (nie polecam!!! efekty marne). Ważną rolę odgrywa także stres, który prawdopodobnie pojawia się także u Pana - przecież w tej chwili nie poddaje się Pan tak po prostu przeżywaniu przyjemności z seksu, ale zastanawia się Pan nad tym, jak to "wypadnie" i "ile potrwa". To stres. Oczywiście nie wiem, co dokładnie decyduje o czasie trwania stosunku u Pana. Aby to stwierdzić, polecam Panu wizytę u seksuologa (psychologa lub lekarza). Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy