Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak orgazmu podczas stosunku i masturbacji u 18-latki

Witam. Mam 18 lat. Byłam z kilkoma chłopakami, ale ani z nimi, ani podczas masturbacji nie potrafię osiągnąć orgazmu i nie wiem, co może być tego przyczyną. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak wywołać orgazm?

Dzień dobry.

Jak Pani pisze, "była" Pani z kilkoma chłopakami, co rozumiem, jako podejmowanie współżycia z przypadkowymi partnerami, co zdecydowanie odradzam.
Bardzo możliwe, że brak satysfakcji wiąże się po prostu z brakiem psychicznej gotowości do podejmowania aktywności seksualnej, a brak orgazmu podczas masturbacji może to tylko potwierdzić.
Na orgazm - szczególnie kobiecy - "pracować" musi wiele czynników, m.in. intymność relacji, jakość związku, zaufanie do partnera. Same ruchy frykcyjne zwykle nie wystarczają.
Sugerowałbym przemyślenie zasadności uprawiania seksu z przypadkowymi partnerami oraz (w przypadku braku przemyśleń) nie zapominanie o antykoncepcji - najlepiej używanej przez oboje "kochanków".

Pozdrawiam.

0

Witaj

Mogą być rożne przyczyny problemów z odczuwaniem orgazmu - np zła stymulacja , ale bez większej ilości informacji , których pewnie nie chciałabyś odkrywać nie da się postawić diagnozy . proszę zgłoś się do seksuologa w twojej okolicy i poproś o poradę. Pozdrawiam

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy