Jaka może być przyczyna spadku wagi przy Hashimoto?

Mój problem idzie w poprzek statystyk ponieważ tracę wagę przy Hashimoto. Badania bakterii i pasożytów nie wskazują niczego, markery nowotworowe również poprawne, OB dobre. Jedynie podwyższona homocysteina i zonulina (nieszczelne jelito?). Biorę najwyższej jakości suplementy. Dieta bezglutenowa, bez laktozy, bez psiankowych. Na mięso już nie mogę patrzeć. Jednak waga nadal spada a dietetyk sugeruje jeszcze wiecej mięsa na śniadanie, na co organizm się buntuje. Nie wiem już co więcej mogę zbadać w ramach poszukiwania przyczyn? Jak podkręcić wagę? Czy mięso można zastąpić koktajlami białkowymi i czy czasem nie przesadzę z białkiem?

Sugerowałabym nie szaleć w takiej sytuacji z dietą wysokobiałkową, która bardzo podkręca metabolizm. Zeszłabym do normalnej zawartości białka i wprowadziła do diety więcej kasz, orzechów i warzyw. Pozdrawiam