Jaka może być przyczyną takiej utraty żelaza?

Problem z żelazem zaczął się gdy chorowałam na anoreksję (17r.ż.) Obecnie choruje na bulimię, choć staram sie odpowiednio odżywiać i wymiotuje obecnie ok. raz na dwa tygodnie. Bralam żelazo z kwasem foliowym w podwójnej dawce by uzupełnić niedobór, ale gdy przestawałam brać od razu bardzo spadało. Miałam robione wiele badań i nie ma żadnej przyczyny utraty krwi. Miesiączki nie są obfite. W ciągu 2miesiecy z 48jedn spadło mi do 28 jedn (norma 150-50) Jaka może być przyczyną takiej utraty żelaza?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Brakuje więcej informacji na temat Pani sposobu żywienia. Jakie produkty występują najczęściej w Pani diecie?
Suplementacja skutkuje, co może oznaczać, że Pani dieta jest niedoborowa w Fe. Zachęcam do skonsultowania się z dietetykiem, który przeanalizuje Pani sposób żywienia i udzieli wskazówek, jak powinna wyglądać jadłospis przy współistniejącej bulimii i niedoborze Fe. Jeżeli stwierdzi, że nie ma błędów w sposobie żywienia, warto skonsultować się z gastroenterologiem.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Żelazo-żelazny składnik w Twojej diecie. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/zelazo-zelazny-skladnik-w-naszej-diecie.html?c=9