Jaka może być przyczyną takiej utraty żelaza?

Problem z żelazem zaczął się gdy chorowałam na anoreksję (17r.ż.) Obecnie choruje na bulimię, choć staram sie odpowiednio odżywiać i wymiotuje obecnie ok. raz na dwa tygodnie. Bralam żelazo z kwasem foliowym w podwójnej dawce by uzupełnić niedobór, ale gdy przestawałam brać od razu bardzo spadało. Miałam robione wiele badań i nie ma żadnej przyczyny utraty krwi. Miesiączki nie są obfite. W ciągu 2miesiecy z 48jedn spadło mi do 28 jedn (norma 150-50) Jaka może być przyczyną takiej utraty żelaza?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
78 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Brakuje więcej informacji na temat Pani sposobu żywienia. Jakie produkty występują najczęściej w Pani diecie?
Suplementacja skutkuje, co może oznaczać, że Pani dieta jest niedoborowa w Fe. Zachęcam do skonsultowania się z dietetykiem, który przeanalizuje Pani sposób żywienia i udzieli wskazówek, jak powinna wyglądać jadłospis przy współistniejącej bulimii i niedoborze Fe. Jeżeli stwierdzi, że nie ma błędów w sposobie żywienia, warto skonsultować się z gastroenterologiem.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351


Warto również przeczytać: Żelazo-żelazny składnik w Twojej diecie. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/zelazo-zelazny-skladnik-w-naszej-diecie.html?c=9

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty