Eliminacja anemii i spadek masy ciała

Witam, poszukuje dietyka, który ułożyłby mi dietę, która wyeliminuje u mnie anemię oraz spowoduje spadek masy ciała -5kg.Poza tym mam problem z zatrzymaniem sie wody w ogranimie obecnie jestem na tabletkach i póki co dolegliwości znikły, puchne po czekoladzie,białej pszenicy i zle sie czuje po nabile. Mam świeże wyniki podstawach badań krwi i moczu.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie!
Pisze Pani o problemach z anemią i nadwagą. W celu zweryfikowania źródła problemu radziłabym Pani skontaktować się z nami - poznan@mojdietetyk.pl/ aby określić dotychczasowy poziom spożycia żelaza w diecie oraz innych czynników mających wpływ na jego biodostępność. Zweryfikuje on co może być powodem zatrzymywania wody w organizmie. Być może warto byłoby włączyć probiotykoterapię, ponieważ anemia oraz nadwaga mogą być zespołem metabolicznym wskazującym na utajone nadwrażliwości na pokarm.

Puchnięcie po czekoladzie i pszenicy jest wynikiem alergii pokarmowej. Złe samopoczucie po spożyciu produktów mlecznych i jaj może być także alergią lub nietolerancją. W celu upewnienia się z jakim rodzajem dysfunkcji mamy do czynienia zaleciłabym Pani wizytę u lekarza alergologa i wykonanie badań na Ig E oraz Ig G. Badania te wykażą czy nie ma w diecie innych produktów spożywczych , których powinna Pani unikać. Komplet wyników pozwoli dietetykowi skonstruować dietę tak, aby mogła Pani cieszyć się zdrowiem bez czucia dyskomfortu.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk

www.poznan.mojdietetyk.pl

poznan@mojdietetyk.pl

tel. 696 884 351

zachęcam również przeczytać Żelazo – żelazny składnik w naszej diecie: http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/zelazo-zelazny-skladnik-w-naszej-diecie.html?c=3