Jaka może być przyczyna tych zasłabnięć?

Witam. Problem dotyczy mojej matki. Mniej więcej raz w miesiącu, ma dziwne ataki/zasłabnięcia. Trwają kilka minut ale za to rozłożone są na cały dzień i występują w różnej częstotliwości i w różnym nasileniu. W trakcie ich trwania, zaburzona jest świadomość, oddech jest głęboki, ogólne osłabienie, brak kontaktu i reakcji. W momentach odzyskania świadomości, skarży się na brak pamięci wydarzeń z kilku ostatnich dni. Ma jedynie jakieś przebłyski tego co się działo. Kolejnego dnia po tych zasłabnięciach/atakach, nie pamięta że takie coś miało miejsce, pamięć z kilku ostatnich dni czasami wraca ale za zwyczaj nie całkowicie. Często zapomina również drobne szczegóły z wcześniejszych okresów. Po ostatnim dniu ataków, zaczęła zapominać gdzie znajdują się różne rzeczy w sklepie w którym pracuje. Ma też (jako jedyna w rodzinie) bardzo niskie ciśnienie oraz lekkie problemy z tarczycą na co się już leczy. Miała również badanie "Dopplera naczyń dogłowowych" które nie wykazało nieprawidłowości. Obecnie szukamy neurologa by dał skierowanie na tomografię.

Opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia świadomości w trakcie : ataków padaczki; Zaburzeń krażenia mózgowego; Możliwe też przy hipo czy hiperglikemii, niedoczynności tarczycy, zaburzeniach psychicznych , otępiennych ...Konieczna pełna konsultacja, pełny wywiad , badanie ; historia pacjenta; leki, inne schorzenia, zabiegi etc etc Praca fizyczna; dźwidganie czy siedzenie przy komputerze w pochyleniu ???

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog