Jaka wkładka polecana jest kobietom z zakrzepicą?

Witam. Moja żona miała dwa lata temu zakrzepice i do tej pory bierze lek Methotrexat-Ebewe w dawce 15 mg dwa razy w tygodniu. I tu proszę o pomoc, bo żona postanowiła założyć wkładkę antykoncepcyjną MIRENA z powodu bardzo mocnego krwawienie podczas miesiączki. I tu moje pytanie czy są jakieś przeciwwskazania co do tej wkładki ? A jeśli są tak to jaką wkładkę może założyć ? Żona ma 47 lat Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Na co dokładnie przyjmowany jest methotrexate? Odnośnie stosowania antykoncepcji konieczne jest przeanalizowanie wszystkich czynników ryzyka i wcześniejszej wcześniej zastosowanego leczenia. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa