Jaką wstawić endoprotezę stawu biodrowego, aby móc biegać?

Ciągle dostaje odpowiedz z której jestem nie zadowolony dlatego pytam w prost jaka mam wstawić Endoprotezę jej nazwa od kogo to zależy czy będę mógł biegać po zabiegu, kocham biegać to mój sposób na życie

Witam,
myślę, że to pytanie należy skierować do ortopedy - przedstawić mu swoje oczekiwania, lekarz planując taki zabieg bierze pod uwagę sprawność i aktywność pacjenta i tak dobiera protezę, aby pacjent mógł nadal żyć aktywnie.
Pozdrawiam