Jaki charakter może mieć polip jajnika?
Witam, miesiąc temu miałam robioną cytologię oraz usg. Na USG lekarz stwierdził, że widoczny jest polip i zaznaczył go na zdjęciu. Tydzień temu odebrałam wynik z cytologii, na którym jest napisane obraz cytologiczne w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka). Lekarz powiedział, że cytologia jest w porządku, po czym ponowił USG i potwierdził, że polip nadal jest. Czy możliwe jest, że polip nie wyszedł na badaniu cytologicznym a mimo wszystko jest? Dodam, że nie miewam bólu podczas stosunku, a jedyne objawy to bolesne miesiączki, skurcze macicy, obfite miesiączki. W ostatnim czasie zdiagnozowano mi również anemie oraz niski poziom krwi - Pani Doktor stwierdziła, iż dolegliwości anemi oraz małej ilości krwi są z powodu polipa. Dziękuję za pomoc.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Co to są mięśnie dna miednicy?
Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.
Dzień dobry,
badanie cytologiczne jest metodą diagnostyczną nie leczniczą (dlatego polip jest dalej widoczny).
Metody usunięcia polipa są różne i uzależnione od lokalizacji polipa ( jama macicy bądź szyjka macicy).
Pozdrawiam:)