Jaki jest patomechanizm SIADH przy hiponatremii?

Jaki jest patomechanizm SIADH, że mamy hiponatremię, ale nie mamy obrzęków (bo z tego co wiadomo mi o obrzekach powinny się pojawiać w hiponatremii)?

Witam. Zespół SIADH czyli zespół nadmiernego wydzielanie wazopresyny polega na zatrzymywaniu w organizmie wody, co prowadzi do rozcieńczenia płynów ustrojowych i następczej hiponatremii tzw. hiponatremii z rozcieńczenia. W przebiegu zespołu typowo pojawiają się zaburzenia neurologiczne - apatia, bóle głowy, nudności, osłabienie. U zdrowego człowiek organizm jest w stanie zapobiec powstaniu obrzęków które w większości przypadków nie występują w zespole. W każdym przypadku leczenie należy prowadzić pod kierunkiem endokrynologa!