Jaki jest powód zmniejszenia się piersi?

Witam serdecznie.

Potrzebuję rady na temat malejących piersi. Mam 20 lat. Będąc nastolatką ok. 17 roku życia nosiłam rozmiar 75B i zawsze piersi mi "wypływały". Staniki zawsze bez wkładek mięciutkie. Teraz od jakiegoś 1,5 roku noszę 65D lub 70B i mam wrażenie jakby z każdym dniem stawały się mniejsze - kurczyły się. Mam regularne miesiączki, wszystko wydaje się ok.

Bardzo nie lubię okresu zaraz po miesiączce, bo wtedy odczuwam ich niewielki rozmiar najbardziej. Straciłam 3 lata temu na wadze jakieś 2 kg, ale nigdy nie odchudzałam się drastycznie, nie stosowałam żadnych diet, raczej ćwiczyłam. Miesiączkuje od 14. roku życia. To zmniejszenie nastąpiło nagle i mimo że przytyłam ostatnio, piersi wydają się dalej kurczyć. Szczerze doprowadza mnie to do szału i nie wiem co już mam robić. Stosuję naprzemienny prysznic, masuję je, noszę miękkie staniki i zaczynam mieć już obsesję na ich punkcie, co mnie martwi.

Proszę o jakąś radę lub sugestię odwiedzenia jakiegoś lekarza. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie.

Zazwyczaj powodem zmniejszenia się piersi bywa chudnięcie (zmniejszenie ilości tkanki gruczołowej) - niekoniecznie oznaczające ubytek wagi, ale także intensywne ćwiczenia. Innym częstym powodem, który Ciebie nie dotyczy jest zmniejszenie się piersi u kobiet po zakończeniu karmienia piersią.
Proponuję, abyś odwiedziła lekarza ginekologa, który zbada Cię, zbierze dokładny wywiad i sprawdzi, czy wszystko w porządku.

Pozdrawiam serdecznie