Jaki lek brać przy bolesnych miesiączkach?

witam, mam 19 lat i nieregularne, bolesne miesiączki. Dzisiaj powiadamiając mojego ginekologa o objawach takich jak silne skurcze w podbrzuszu, tkliwość piersi oraz braku miesiączki, pani doktor przepisała mi Mefaston Mini. Po przeczytaniu ulotki jestem przerazona jego skutkami ubocznymi i tym, że jest przeznaczony dla kobiet w wieku pomenopauzalnym oraz, że jest przeznaczony gdy nie wystąpiła miesiaczka w ostatnich 12u miesiacach. Moja ostatnia była 3 miesiące temu.Czy powinnam brać ten lek?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje ponownie udać się do ginekologa i wykonać badania hormonalne