Jaki odstęp czasu należy zachować, żeby być "na czczo"?

Dzień dobry. Mam pytanie. Moje wyniki krzywej insulinowej to INSULINA na czczo 31,2, po godzinie 303,2, a po dwóch 185,9. GLUKOZA 101, 176 i 113. Wiem, że te wyniki nie są zbyt dobre. Na wizytę do lekarza jestem już umówiona, ale bardzo się denerwuję. Jakiej diagnozy moge się spodziewać? Badania są zlecone, bo lekarz podejrzewa PCOS. PS: Jaki odstęp czasu należy zachować, żeby być "na czczo"? U mnie to było ok. 12 godzin, dietę w dniu przed badaniem miałam zwykłą, zjadłam nawet coś słodkiego.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Na czczo to nie mniej niż 8-10 h. 12 godzin jest wystarczające.
Proszę nie denerwować się wynikami i zbliżająca się wizytą u lekarza. Na pewno powinna Pani rozpocząć współpracę z dietetykiem.
Cukier musi być pod kontrolą, podobnie jak masa ciała.