Jaki preparat na chorobę lokomocyjną u dwuipółletniego dziecka?

Witam, mam prawie 2,5 letnią córkę, która ma chorobę lokomocyjną - już po krótkim czasie podróży zaczynają się wymioty. Lokomotiv jest nieskuteczny a planujemy wycieczkę, w związku z czym - czy mogę podać dziecku Hydroxyzynę, jeśli tak w jakiej dawce (córka waży 14,6kg) lub ewentualnie Aviomarin? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam. Dziecku w tym wieku należy podawać 15-30mg hydroksyzyny na dobę w 2-3 dawkach podzielonych.