Jaki wpływ na ciążę miało stosowanie tego leku?

Dzień dobry, w 11 tygodniu ciąży zachorowałam na Covid, z uwagi na silne wymioty i odwodnienie trafiłam na dwie doby do szpitala, gdzie podawano mi tietylperazyne. Jak się dowiedziałam już po wyjściu ze szpitala jest to lek, który może zaszkodzić mojej ciąży. Z moim ginekologiem umówiona jestem dopiero za dwa tygodnie, ale on też mocno się zdziwił. Jaki wpływ miało stosowanie tego leku przez dwa dni na moją ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety ciężko jest w tym momencie przewidzieć, jaki wpływ może mieć zastosowanie tietylperazyny w ciąży. Badania w tym kierunku są niewystarczające, dlatego nie zaleca się stosowania tego leku w okresie ciąży.

Musi Pani cierpliwie poczekać na wizytę u ginekologa prowadzącego ciążę, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć więcej na temat rozwoju ciąży. Oczywiście nie jest powiedziane, że lek negatywnie wpłynie na ciążę, istnieje jednak takie ryzyko, które trudno jest oszacować. Proszę być dobrej myśli.

Więcej na temat leków dozwolonych w okresie ciąży przeczytać można w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-leki-sa-dozwolone-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.