Jaki wpływ na leczenie nerwicy ma poziom kortyzolu?

Mam nerwice i potrzebuje pomocy na pytanie. Nowe badania mówią ze najczęstszym powodem zawałow jest kortyzol. W jaki sposób zabija on serce? Podobno biere udział w rozpadzie białek a to uszkadza serce. Czy jest to etap długoterminowy trwający latami czy moze Stac się w jednej chwili z sercem badanym regularnia na wszystkie mozliwe sposoby od echa po markery. Nie pale, nie pije. Mało miesa, dużo wazyw. Zazywam nebilet i polpril. Nie mam cukrzycy. 37 lat. Bardzo prosze o pomoc.

Witam Pana,

kortyzol jest to hormon stresu, sterydowy - produkowany w korze nadnerczy, możemy wykorzystać jego działanie w sposób pożądany. Ważny jest styl życia, zachęcam do przeczytania artykułu; http://bonavita.pl/kortyzol-przyjaciel-czy-wrog-sposoby-na-obnizenie-poziomu-hormonu-stresu.
Przejawia Pan objawy lęku o zdrowie, zalecałabym psychoterapię poznawczo - behawioralną jako formę leczenia zaburzeń lękowych (nerwicy).

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

kortyzol to hormon stresu. Długotrwale podwyższony wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie, a w tym na pracę serca.
Jest to jednak cały proces, którego efekty najczęściej są widoczne po kilku latach.
Warto pod kontrolą specjalisty popracować nad nerwicą oraz zredukować ilość stresu w ciągu dnia.

Pozdrawiam