Jakich leków nie wolno łączyć z alkoholem?

Czy wszystkich leków nie można łączyć z alkoholem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Nie jest to prawda, że wszystkich leków nie wolno łączyć z alkoholem.

Witam,
zalecam daleko posuniętą ostrożność. Nie powinno się łączyć leków z alkoholem z uwagi na możliwe interakcje, niektóre leki pod wpływem alkoholu mogą się wchłaniać szybciej, w innych natomiast substancje czynne mogą ulec dezaktywacji.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl