Jakich owoców powinno się unikać przy zakażeniu grzybem Candida?

Jakich owoców powinno się unikać gdy mam grzyb Candida a jakie powinnam spożywać?

Witam serdecznie,

szczerze mówiąc to prawie wszystkie owoce nie są wskazane przy candydozie. Wynika to z sporej zawartości cukrów. Wyjątkiem są grejpfruty oraz cytryny, w pewnych ilościach też kwaśne jabłka i kwaśna żurawina.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk