Jakie badania należy wykonać przed wizyta u ginekologa?

Mam 41 l i pierwsze objawy świadczące o zbliżającej się menopauzie: napady gorąca, problemy ze snem, osłabienie fizyczne, mrowienia..Zrobiłam morfologię, biochemię, lipidogram ( cholest. całkowity 196 norma do 190. HDL 98.8 , norma do 80) TSH, FT3, Ft4 w normie. Przed wizytą u lekarza ginekologa chciałabym zrobić badania FSH, LH, estriol, progesteron ale nie wiem czy ważny jest cykl , czy badania te mogę zrobić w dowolnej chwili. 2 miesiące nie mam miesiączki i zależy mi na szybkiej diagnozie p

Lek. Tomasz Budlewski

Najpierw proponuje udac się do ginekoooga po badaniu usg przez pochwowoym bedzie można coś więcej powiedzieć

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Proponuję zrobić te badania po wizycie u ginekologa. Może zleci on jeszcze jakieś dodatkowe badania.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Fitoestrogeny i ich znaczenie w okresie menopauzy http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/fitoestroogeny-ich-znaczenie-w-okresie-menopauzy.html?c=6