Jakie badania powinna zrobić osoba z podejrzeniem Alzheimera?

Witam, mam 19 lat i leczę się na depresje. Od jakiegoś czasu zauważam u siebie różne bardzo dziwne objawy m.in. ostatnio chciałem wyłączyć odkurzacz włącznikiem do światła, zapominam rzeczy które chciałem zrobić kilka minut wczesniej. Nie potrafię określić co się wokół mnie dzieje. Mam problemy z uczeniem się. Moja babcia w wieku 55 lut zachorowała na Alzheimera. Czytałem w internecie, że ta choroba może dotknąć osoby nawet w 20 roku życia. Czy możliwe, że jestem taką osobą? Jakie badania mam zrobić?

Witam,
wskazana jest diagnostyka funkcji poznawczych w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz konsultacja neurologiczna, baranie za pomocą rezonansu magnetycznego (MR). Pomocne będzie wsparcie psychoterapeutyczne w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Zaprezentowane przez Pana symptomy mogą mieć (również!) miejsce, kiedy działa się na tzw. autopilocie, czyli na zautomatyzowanym wykonywaniu danej czynności, myśląc o czymś innym...

Wskazana byłaby kontrolna konsultacja i badanie neuropsychologiczne, celem oceny funkcjonowania poznawczego (pamięć, koncentracja..) oraz konsultacja neurologiczna.

Kondycja zdrowotna/psychiczna jest w ok. 70 procentach zależna (aż!) od stylu życia...

Fundamentalnym jest regularna aktywność fizyczna, wysokiej jakości suplementacja ( witamina B1, witamina B2, witamina B3- inaczej PP, witamina B6, witamina B12, kwas foliowy, witamina D3) efektywny sen, aktywność intelektualna, umiejętność
radzenia sobie ze stresem, satysfakcjonujące relacje rodzinne oraz międzyludzkie, a przede wszystkim ...optymistyczne podejście do Siebie, do Ludzi i Świata.

I jeszcze jedno..., to o czym myślimy, w 90 procentach, po prostu nie wydarza się...

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605