W jaki sposób mogę wspomóc się w przypadku przewlekłego stresu?

W jaki sposób mogę wspomóc się w przypadku przewległego stresu (objawy ptsd, pomijając oczywiście kwestię terapii)? Jakie suplementy, odżywianie?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zacznę od tego, że sztuka życia polega na dokonywaniu mądrych i przede wszystkim trafnych wyborów - najlepiej w zgodzie z samym sobą...
Nie napisał Pan o sobie, m. in. jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień?
To ma fundamentalne znaczenie.

Istotne znaczenie dla dobrostanu, ma regularna aktywność fizyczna, najlepiej na powietrzu, w kontakcie z przyrodą/naturą.
Bo ruch to zdrowie, to sprawne ciało, efektywny umysł, zadowolenie, odprężenie.
Aktywność fizyczna jest najbardziej efektywnym sposobem poprawy nastroju.
Podczas takiej aktywności organizm wytwarza hormony szczęścia, które to
efektywnie rozładowują stres, pomagają w pozbyciu się negatywnych myśli/emocji.
2. Cisza działa regenerująco/kojąco na organizm.
3. Jeśli chodzi o odżywianie...
Zalecane przestawienie się z odżywiania w trybie "pośpiesznym" na tryb "ważności".
Czyli proste, przygotowywane z intencją gotowania dla samego siebie.
4. Kluczowe znaczenie dla optymalnego funkcjonowania organizmu ma naturalne albo wspomagane nasycenie organizmu witaminami, szczególnie z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12) wit. D3, magnez (jak ja to mówię jak najwięcej "magnezu w magnezie"), selen, kwas foliowy
(w porozumieniu z Lekarzem).
5. Dbanie o ośmiogodzinny, regenerujący sen.
6. Woda czysta niegazowana.
7. Dla kondycji psychicznej istotne jest dzielenie się z Innymi swoimi uczuciami/obawami/lękami.
8. Oraz psychoterapia, o której Pan wspomniał, pod okiem Terapeuty specjalizującego się w PTSD.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź zadowoliła Pana :)

Z życzeniami dla Pana pozytywnych oraz radosnych doświadczeń w Nowym Roku!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605