Jakie badania powinna zrobić osoba z zapaleniem prostaty mająca objawy częstego oddawania moczu i rzadkie stolca?

Witam mam od 6 lat przewlekłe zapalenie prostaty, często sikam i załatwiam się, kupa jest rzadka, mam przez to nerwice i problemy ze snem? Bywałem u urologa, miałem antybiotyki, robiłem badania i nic nie pomogło. Nie wiem czy nie dorobiłem się depresji, nie mam na nic ochoty, nie odczuwam radości. Jakie mam zrobić badania, pasożyty, bakterie, posiewy cokolwiek, badania krwi na bakterie, mocz, kał, nasienie?

Witam Pana Serdecznie,

Na Pana pytanie może odpowiedzieć jedynie lekarz prowadzący Pana, który zna Pana od kilku lat i zna Pana historię leczenia.
Z mojej strony polecałabym Panu kontrolną konsultację w Poradni zdrowia psychicznego-w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Życzę Panu dobrego zdrowia,
Irena Mielnik-Madej

Być może warto także skontaktować się z psychologiem, podjąć diagnostykę oraz psychoterapię? Szczególnie, że opisane objawy mogą mieć także tło emocjonalne (lękowe) lub tez nasilać się pod wpływem czynników psychologicznych. Zachęcam do podjęcia działań, zwłaszcza, jeśli objawy wpłynęły także na obniżenie nastroju i motywacji do życia.