Jakie badania w kierunku HPV należy wykonywać?

Witam, zastanawia mnie jaki jest najlepszy sposób na przebadanie się pod kątem wirusa HPV oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową? Czy jeśli zostanie wykryty HPV to jest możliwość leczenia, czy jedynie antybiotyki na infekcję układu moczowego, a wirus zostanie w organizmie? Proszę o informację co kolejno powinienem zrobić aby zidentyfikować powód infekcji. Obecnie posiadam już badania ogólne moczu, które są prawidłowe. Robić posiew moczu i do urologa, czy jeszcze wykonać jakieś badania?

Trochę mało informacji o ryzyku. Proponowałbym udac sie do lekarza POZ. Określi problem i dalsze postępowanie, albo odeśle dalej. Testów można wykonać wiele, trzeba tylko wiedzieć jakie i w jakim czasie od ryzyka. Co do HPV sa komercyjne testy/wymazy - prosze poszukac w necie.