Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania w kierunku HPV należy wykonywać?

Witam, zastanawia mnie jaki jest najlepszy sposób na przebadanie się pod kątem wirusa HPV oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową? Czy jeśli zostanie wykryty HPV to jest możliwość leczenia, czy jedynie antybiotyki na infekcję układu moczowego, a wirus zostanie w organizmie? Proszę o informację co kolejno powinienem zrobić aby zidentyfikować powód infekcji. Obecnie posiadam już badania ogólne moczu, które są prawidłowe. Robić posiew moczu i do urologa, czy jeszcze wykonać jakieś badania?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Trochę mało informacji o ryzyku. Proponowałbym udac sie do lekarza POZ. Określi problem i dalsze postępowanie, albo odeśle dalej. Testów można wykonać wiele, trzeba tylko wiedzieć jakie i w jakim czasie od ryzyka. Co do HPV sa komercyjne testy/wymazy - prosze poszukac w necie.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy