Jakie badania w kierunku zarażenia wirusem MRSA

Witam. pracuje z ludzmi chorymi, od urodzenia jak i po wypadkach, także coś nie coś wiem o chorobach. Ostatnio mamy epidemie wirusa MRSA niby przestrzegamy wszelkich środków ostrożności ale to od wykrycia wirusa także mogliśmy się pozarazac wcześniej. Mam pytanie więc, czy muszę się przebadać na obecność wirusa(czy moi wspolmieszkancy również ) i czy ból gardła trwający już od 4 dni może być oznaką zakażenia?

MRSA to Gronkowiec Złocisty odporony na metycylinę- który jest bakterią a nie wirusem. W celu zbadania nosicielstwa w gardle można wykonać wymaz z posiewem mikrobiologicznym.
Jeśli stosują Państwo odpowiednie środki ostrożności ryzyko przeniesienia zakażenia nie jest duże.

Aleksander Ropielewski

Nie ma wirusa MRSA, zaś może chodzić o szczepy bakteri staphylococccus aureus metycylinooporne (MRSA). Warto aby pracownicy zakłądów służby zdrowia mieli wykonane badanie na nosicielstwo tej bakterii, ponieaż mogą być źródłem zakażenia.