Jakie badania wykonać, aby sprawdzić, czy mam problem z krzepliwością krwi?

Witam zastanawiam się które szczepnionek wybrać jestem po porażeniu nerwu twarzowego do tego mam problemy z krzepnięciem krwi jakie badania wykonać w tym kierunku żeby sprawdzić czy faktycznie mam problem z krzepliwością krwi za młody miałam częste epizody z krwawieniem z nosa np w lecie gdy mocno grzało słońce albo podczas podawania polopiryny s dostawałam krwotoku przy wizycie u dentysty podczas wyrwania zęba podczas porodu lekarz stwierdził że jest bardzo krwista jakie badania mogę wykonać żeby sprawić krzepliwość krwi czy jest możliwość wykonania takich badań na NFZ przez lekarza rodzinnego

Można wykonać morfologię, APTT i INR. Badania są refundowane w POZ. Polopiryna jest lekiem, który zawsze zmniejsza procesy krzepnięcia krwi. Proponuje zaszczepić się szczepionką Pfizera lub Moderny (jak rozumiem na Covid19). Nie wpływają one na proces krzepnięcia i są bezpieczne.