Jakie badania wykonać, żeby sprawdzić co powoduje stan zapalny?

Witam, jakieś dwa lata temu zgłosiłam się do stomatologa z bólem zęba.Po ostukaniu stomatolog stwierdził,że piątka daje oznaki bólowe i ząb został zatruty . Na dzień następny ząb bardzo bolał, okazało się,że substancja ,która miała zatruć zęba została nałożona również na dziąsło a dokładnie między 5 a 6 zębem. Dokończyłam leczenie kanałowe u innego stomatologa . Od leczenia minęło jakieś 1.5 roku .Ząb dalej pobolewa i Dziąsło do tej pory się nie zagoiło mimo stosowania przeróżnych aptecznych preparatów. Konsultowałam się również z innym stomatologiem chirurgiem, zrobiliśmy zdjęcie i ząb wydaje się przeleczony prawidłowo , po rozwierceniu również niczego niepokojącego nie zauważył. Mało tego , porobilismy wszystkie zęby z tej strony a dziasło jak boli tak boli , raz mniej raz bardziej .Co dalej ? Dziąsło cały czas wydaje sie być w stanie zapalnym. Jakie badania porobić aby wyszło co powoduje ten stan ? Dziekuje za każdą pomoc

Trzeba w pierwszej kolejności wykonać tomografię komputerową aby ocenić tkanki w 3D. Standardowe zdjęcie jest dwuwymiarowe i nie pokazuje dokładnie tkanek.