Jakie badanie wykryje PZT we wczesnym stadium?

Proszę mi odpowiedzieć jakiejś najdokładniejsze badanie odnośnie trzustki. Podejrzewam u siebie pzt, wiem,że diagnoza pada często dopiero po 5 latach od pierwszych objawów, to jest masakra. Czy w tych czasach nie ma konkretnego dostępnego badania które wykryje te chorobę w jej wczesnym stadium? Mam bardzo silne bóle w lewym podzebrzu, jasne stole z resxtkami, wszystkie badania do tej pory ok.Jedtem przed cholangio mr,mam nadzieję, że może tym razem coś wyjdzie by postawiono diagnozę i zaczęto mnnie

Nie ma badania, które z całą pewnością potrafi potwierdzić bądż wykluczyć przewlekłe zapalenie trzustki we wczesnym stadium. Jednak najprościej jest wykonac dobre, wysokiej rozdzielczości USG trzustki.