Jakie działania należy podjąć przy polipach zstępnicy?

Witam mam 34 lata i wczoraj dowiedziałam się że mam polipy na zstępnicy i potrzebne jest zrobienie kolonoskopii jednocześnie po ciężkim porodzie zakończonym cesarskim cięciem od kilku lat zmagam się z hemoroidami. Przyznam że jestem przerażona nie tyle zabiegiem co samymi przygotowaniami i tym co będzie PO. Czy jest jakaś możliwość aby zmniejszyć późniejsze problemy?

Następnie po usunięciu polipów i ich zbadaniu histologicznym określa się plan postępowania tzn. określa się plan kolejnych badań endoskopowych.