Jakie inne jeszcze badania mogę zrobić przy tych objawach?

Witam, Od kilku lat odczuwam bóle kości w całym ciele. Objaw ten ulega nasileniu po posiłkach. Badanie gęstości kości wykazało osteomalację. Ból kości jest również przy ucisku. Lekarz uznał że dopóki nie ma osteoporozy to tylko stosować witaminę D i wapń. Pojawiają się zesztywnienia kończyn po bezruchu. Dodatkowo często po posiłku pojawia się ból w prawym górnym rogu brzucha oraz prawie zawsze gorzkość w jamie ustnej. Mam dodatkowo problemy ze wzrokiem, w polu widzenia widoczne są ciemne plamy - lekarz ocenił jako męty ciała szklistego i nic groźnego jednak to nasila się i mnie niepokoi. Jest też niski kontrast widzenia oraz suchość oczu. Występuje u mnie bezsenność i ogromne zmęczenie i trudności z koncentracją. MR wykazał zwapnienie szyszynki. Proszę o wskazanie jakichś kierunków diagnostyki. Dotychczasowa szczegółowa diagnostyka endokrynolgoiczna nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Prawidłowe są poziomy witamin, oraz podstawowe badania krwi, moczu, próby wątrobowe, poziom bilirubiny. Badanie USG i TK jamy brzusznej nie wykazały nieprawidłowości. Wykluczono celiakię. Gastroskopia wykazuje jedynie nadżerki. Kolonoskopia brak poważnych zmian. Dodam jeszcze że mam podwyższone ciśnienie krwi. Waga jest prawidłowa. Zdaję sobie sprawę że trudno udzielić pomocy przez internet z tak ograniczonego obrazu ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie badań jakie można wykonać. Myślałem o badaniu poziomu cytokin ponieważ nie wychodzi mi stan zapalny z OB ani CRP ani obrazu białych krwinek ale jednocześnie czuję jak mój organizm jest niszczony przez coś aktywowane posiłkami, jakby tworzył się stan zapalny. Było robione naprawdę dużo badań i wyniki są na ogół prawidłowe.

Jeżeli zauważa Pan związek między spożywaniem posiłków, a nasileniem dolegliwości to sugeruję wprowadzenie diety eliminacyjnej. Proszę ograniczyć jadłospis do warzyw i stopniowo rozszerzać go o pokarmy potencjalnie alergizujące (lub często wywołujące nietolerancję) - zboża zawierające gluten, produkty zawierające białka mleka krowiego, jaja itd. Nasilenie objawów po wprowadzeniu danej grupy pożywienia powinno wskazać, co jest przyczyną objawów. Ponadto proponuję suplementację probiotykami.

Suchość w ustach zawsze każe zwrócić uwagę na zespół Sjogrena, bóle kostne również sugerują choroby reumatyczne, dlatego uważam, że powinien zostać Pan objęty opieką poradni reumatologicznej. Warto oznaczyć przeciwciała ANA, ANCA, anty-Ro, anty-LA.