Jakie jest postępowanie przy nierozwiniętej nerce u płodu?

Jestem w 21 tyg ciąży na usg połówkowym wykryto torbiel na lewej nerce,, lekarz powiedział też ,że nerka się nie rozwinęła,, co o tym myśleć ,,co dalej z naszym dzieckiem?

Proszę na ten temat rozmawiać z ginekologiem-położnikiem prowadzącym. Atrofia jednej nerki (zanik, niewykształcenie jej) nie powoduje zazwyczaj przy oczywiście prawidłowej funkcji i rozwoju drugiej nerki żadnych implikacji klinicznych (wpływu na stan zdrowia człowieka). Jest wiele dorosłych, zdrowych osób, które przypadkowo, często kobiety w ciąży w czasie kontrolnego USG mają rozpoznaną atrofię (zanik, brak, jednej nerki). Trzeba po prostu obserwować rozwój płodu i zgłaszać się na kontrolne badania według zaleceń ginekologa-położnika prowadzącego.