Jakie jest prawdopodobieństwo nowotworu złośliwego u osoby z widoczny hipoechogennym guzkiem?

Witam. Robiłam badanie usg tarczycy. Niestety wyszedł widoczny hipoechogenny guzek śr. ok. 8 mm. Poza tym gruczoł tarczycy normoechogenny, o niejednorodnej echostrukturze. Węzły chłonne szyjne niepowiększone. TSH 1,07. Dostałam skierowanie do endykrynologa, lekarz pierwszego konaktu mnie uspokajał. Jednak ja panikuje, że to może byc nowotwór złośliwy. Czy jest duże prawdopodobieństwo ?

Bardzo małe. Najlepiej wykonać biopsję cienkoigłową rozpoznanej zmiany i wtedy określi się konkretnie czym jest ta zmiana po wyniku badania cytologicznego. Z reguły takie guzki są łagodne typu guzków koloidowych, zwyrodnieniowych.