Jakie jest prawdopodobieństwo podwójnej ciąży u osoby w 4 tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 4 tc na badaniu usg lekarz widział zapłodnionych pęcherzyk ciążowy, ale znalazł tez w każdym z jajników ciałko żółte i jego zdaniem owulacja była podwójna i możliwa jest kolejna ciąża niewidoczna jeszcze na usg? Czy to możliwe? Czy jeżeli nie doszło do drugiego zatrudnienia "wydalanie" się ciałka żółtego będzie skutkowało krwawieniem ? W jaki sposób coś takiego może przebiegać ? I czy jest niebezpieczne dla płodu?

Lek. Tomasz Budlewski

jest to możliwe iż doszło do podwójnej owulacji i możliwe że będą bliźniaki, konieczna dalsza obserwacja. proponuję oznaczyć poziom beta hcg przy bliźniaczej ciąży beta hcg będzie podwyższone bardziej niż przy ciąży pojedynczej