Jakie jest wyjaśnienie wyniku histopatologii i wątroby?

Bardzo proszę o proste wyjaśnienie wyniku histopatologii: zagięcie wątrobowe-Błona śluzowa jelita grubego z obrazem nieswoistych mocno nasilonych zmian zapalnych ( nie nowotworowych , esica gruczolak cewkowy( 2 gruczolaki } z małego stopnia dysplazją gruczołów.Brak linii cięcia operacyjnego szypuły polip/polipów nie można miarodajnie ocenić radykalności wycięcia zmiany.Polip przy wątrobie 4-5 mm ,esica 2 polipy płaskie 3-5mm.Skierował mnie lekarz rodzinny , Kto ma mnie ew.leczyć?Kobieta 64 lata.

W takim wypadku radzę, aby leczenie zajął się najlepiej gastroenterolog. Słuszne byłoby wykonanie kontrolnej kolonoskopii (niedoszczętnie usunięte polipy) oraz ocena leczenia stanu zapalnego jelita grubego (obecnie wprowadzenie odpowiednich leków przeciwzapalnych).