Jakie maści mogę zastosować na taką opuchliznę?

Dzień dobry. Pare dni temu niechcący poparzyłam okolice pod okiem kwasem migdałowym, skóra jest czerwona i sucha. Czy mogę używać panthenolu 10% i jakie jeszcze maści pomogą mi w zwalczeniu opuchlizny i zaczerwienienia? Z góry dziękuje.

Dzień dobry, stosowanie panthenolu powinno złagodzić powstałe objawy. Powinna Pani bezwzględnie zabezpieczać skórę przed działaniem promieniowania słonecznego, ponieważ ekspozycja słoneczna podrażnionej skóry, może determinować postawanie przebarwień. Ponadto sugeruję nie wykonywać zabiegów gabinetowych w warunkach domowych. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.