Nadmierne opalenie skóry u rocznego dziecka

Czy jeśli roczne dziecko za mocno się opaliło to mogą pozostać na stałe jakieś ślady na skórze? Opalenizna jest tygodniowa, smarowana panthenolem w kremie. Nie było żadnych pęcherzy, nie schodziła skóra ale po samym opaleniu była zaczerwieniona, a teraz po bliższym przyjrzeniu się wydaje się być nie czysto brązowa, a sinawa w miejscach gdzie zaczerwienienie pojawiło się jako pierwsze (przy zgięciach łokciowych). Czy gdyby zostały jakieś ślady po tej opaleniźnie to można się ich jakoś pozbyć?

Dzień dobry,

Małe dzieci bezwzględnie należy chronić przed promieniowaniem słonecznym. Poparzenie skóry w okresie dzieciństwa zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka.

Pozdrawiam serdecznie.