Jakie metody odchudzania zastosować w moim przypadku?

Witam mam 20 lat wzrost 170 i wagę 86kg w niecałe 2 tygodnie przytyłam 6kg 8 bardzo źle się czuje co dziennie rano jak wstaje i wieczorem jak zasypiam boli mnie głowa w dzień jak się zmecze ciężko złapać mi oddech, mam pracę fizyczną jako sprzataczka. Chciałabym się dowiedzieć ile muszę zrzucić kilo ?jakich ćwiczeń , diety ile kalorii, i czy jakieś tabletki stosować na odchudzanie ?

Witam serdecznie,
Na początku zalecam wykona badania - podstawowa morfologia, hormony tarczycy oraz cukier. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to na początku proszę nie rzucać sie na głęboką wodę a zacząć od 20-30 minut aktywności fizycznej - rower, basen, fitness, siłownia. Proszę wybrać swoją ulubioną formę aktywności. Może tez Pani skonsultować sprawę z trenerem personalnym.
Jeżeli chodzi o dietę o z pewnościa odradzam tabletki i różnego rodzaju suplementy "na odchudzanie". Osobiście jestem za bezpiecznym i standardowym procesem odchudzania, czyli połączeniem zdrowej diety oraz aktywności fizycznej.
Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk