Jakie mogą być skutki łączenia Resperidonu i alkoholu?

Witam, mąż bierze leki resperidon i dodatkowo leki na depresje. Zdarza mu się czasami wypić mocny alkohol po którym jest agresywny. Proszę mi powiedzieć czy przy zażywaniu takich leków dopuszczalne jest picie alkoholu i jakie mogą być ewentualne skutki spożywania alkoholu razem z lekami.

Witam
Umiarkowane spożycie alkoholu nie będzie szkodliwe. Natomiast nadużywanie alkoholu z risperidonem będzie nasilać działanie depresyjne na układ nerwowy co spowoduje senność, zaburzenia koncentracji, zaburzenia motoryczne itp. Również może wywoływać agresję jak w opisanym przypadku
Pozdrawiam