Jakie podłoże ma u mnie bezsenność?
Witam, rok temu pojawiły się u mnie pierwsze objawy bezsenności. Budziłem się kilkakrotnie podczas nocy, zalany potem wokół szyi i z przyspieszoną akcją serca. Do tego drętwiały mi ręce oraz nadgarstki. Po wybudzeniu i ponownej próbie zaśnięcia pojawiły się u mnie sporadyczne odruchy ręką, barkiem (chyba mioklonie). Podjąłem się badań w celu znalezienia przyczyny. Miałem robioną pełną morfologie, badanie moczu, badanie na obecność boreliozy, kał, białko oraz rtg klatki piersiowej. Wyniki były w porządku. Z czasem sen robił się coraz krótszy, pojawiła się też większa częstotliwość wybudzeń. Utraciłem zdolność do drzemki. Byłem zmęczony i osłabiony, a lekarze przepisywali jedynie Hydroksyzyne i Magnez Witaminę B6. Po wizycie u Psychiatry zacząłem zażywać leki Zoloft Frisium Melatonina. Objawy ustąpiły. Czułem jak przychodzi sen i zacząłem normalnie spać. Od tamtego czasu miałem jeszcze dwa nawroty bezsenności. Za drugim razem było gorzej, gdyż oprócz zaburzonego snu pojawiły się lęki przed chorobą o nazwie Rodzinna Śmiertelna Bezsenność. Teraz (3 nawrót) objawy wróciły z podwójną siłą. Dokładnie 27 grudnia 2019. Z dnia na dzień przestałem niemal całkowicie spać. Zwykle udaje mi się zasnąć nad ranem, ale jest to dość krótka chwila. Czuje ogromne zmęczenie szczególnie nad ranem, w ciągu dnia jestem rozkojarzony i trudniej mi zebrać myśli, czuje też ciężkość głowy i ogólne spowolnienie całego ciała. Podczas dzisiejszej wizyty u lekarza rodzinnego został mi przepisany Dobroson. Chciałem zapytać się czy tego typu objawy zdarzają się też w przypadku zwykłej bezsenności? Bardzo boje się, że są to objawy FFI, aczkolwiek cały czas staram się odrzucać tą myśl, gdyż w rodzinie nie było nigdy takiego przypadku. Najbardziej martwią mnie lęki przed tą chorobą i utrata możliwości zaśnięcia. I jeszcze jedno pytanie. Czy w Polsce można wykonać badania genetyczne na obecność chorób prionowych?

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Witam Pana,
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Bezsenność najczęściej ma podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe,
praca przy komputerze i wiele innych.
Pana objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.
Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia,
należy poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do skonsultowania swojego problemu
z psychologiem. Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno
z objawami jak i przyczynami bezsenności,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl