Dlaczego mam bezsenność i drżenia rąk?

Witam serdecznie, 2 tygodnie temu pojawiła się u mnie nagle bezsenność, doszły bóle w klatce piersiowej przy oddychaniu, drżenie rąk, sztywnienie karku, mrowienie rąk. W chwili obecnej mam za sobą 2 tygodnie nie przespanej nocy. lekarz przepisał mi zolpic. Niestety jego czas działania trwa u mnie 3 h po czym się wybudzam i nie jestem śpiący. Zolpic stosowałem tylko kilka razy. W inne dni próbowałem zasnąć po naparze z melisy, nervofixie czy melatoninie. Niestety bez skutku. Jedyne co osiągnąłem lekami bez recepty to uspokojenie plus nocne poty. W chwili obecnej mam problem ze stawami ( przeskakiwanie ) , drżenie mięśni, pogorszenie wzroku. Ogólny stan zdrowia fizyczny jest na skraju wyczerpania. Nie wiem jaką drogę leczenia przyjąć. z obecnych badań : morfologia prawidłowa włącznie z tarczycą, wątrobą, mocz prawidłowy, czekam na wyniki rezonansu. Mimo ogromnego zmęczenia fizycznego mój mózg nie daje mi możliwości snu ani w dzień ani w nocy. Proszę o radę gdyż z każdym dniem objawy się nasilają. Czym może być spowodowane tak krótkie działanie zolpitecu ? po 3 h snu nie mam nawet uczucia zmęczenia. budze się nagle i nie mogę zasnąć. uczucie jakby jakieś receptory w głowie nie przyjmowały tego lecu bądź go wypierały ( brak uczucia zmęczenia, kręcenia w głowie, zachwiania ). Czemu mimo fizycznego zmęczenia organizm nie potrafi usnąć.

Witam Pana,
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
praca przy komputerze, nerwice, lęki, depresja
lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Jeżeli chodzi o leczenie bezsenności, to nie można jej wyleczyć
samymi środkami farmakologicznymi, bowiem leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Pana objawy mogą wskazywać na zaburzenia
nerwicowe, jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy dotrzeć do źródła
Pana zaburzeń snu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną
i zdrowy, spokojny sen,
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl