Jakie leki przeciwpsychotycznie nie powodują tycia?

Witam, czy są leki przeciwpsychotyczne, które nie powodują tycia?

Magdalena Mroczek

Właściwie wszystkie leki przeciwpsychotyczne, poza kwatiepiną, powodują tycie, ale te starszych generacji w mniejszym stopniu. Leki należy jednak dobrać kierując się wieloma względami, dlatego najlepiej jest skonsultować siew tej sprawie z lekarzem prowadzącym.

 Lek. Magdalena Mroczek

Dzień dobry
Abilify, Pernazinum. kwetiapina