Jakie ryzyko sepsy po pobycie na oddziale kardiologii w szpitalu?

witam wyszedłem dziś ze szpitala oddziału kardiologi kolega mi powiedział że dostane sepsę czy to prawda czy muszę iść do lekarza ? proszę o odpowiedź

Jeśli nie ma pan jakiś specjalnych dolegliwości to nie. Nie wiem z jakiej racji taki bezsensowny pomysł jak sepsa. Do lekarza radzę się zgłosić bo z jakiegoś powodu był pan przecież na oddziale kardiologi i można pójść na kontrolę w związku z sercem, ale nie w związku z sepsą.