Jakie są kryteria leczenia pompą insulinową?

jakie sa kryteria,leczenia pompa insulinowa,wg mojego diabetologa --krotki staz cukrzycy,uswiadomione hipoglikemie,brak powiklan, hba1c,<6,czyli jako cukrzyk z powiklaniami,50-letnim stazem ,nie kwalifikuje sie go leczenia pompa,prosze o odpowiedz

Nie całkiem się zgadzam z podanymi warunkami, czas trwania choroby, poziom HbA1c, odczuwane hipoglikemie moim zdaniem nie powinny warunkami decydujacymi. Podstawowym kryterium to szeroko pojęty stan kliniczny + poziom wiedzy diabetologicznej reprezentowany przez pacjenta.