Poziom cukru przy pompie insulinowej w nocy

Witam! Prosze o informacje co w przypadku jesli syn na pompie insulinowej ma hipo o 3 w nocy a ja tego nie sprawdze a bazal do rana dziala? Czy jest zagrozenie,ze moze sie rano juz nie obudzic?Bardzo sie tego boimy i wstaje prawie kazdej nocy. z gory dziekuje za odpowiedz Ania

Pytanie jest bardzo ogólne. Oczywiście należy badać stężenie glukozy o 3.00 w nocy. Jednak baza powinna być tak ustawiona, aby wynik o tej godzinie był w granicach 80-120. Zalecenia co do częstości mierzenia wydaje diabetolog prowadzący na podstawie wyników z ostatnich tygodni, dlatego pompa i glukometr powinny być sczytywane na każdej wizycie.
Chwiejność wyników o 3.00 w nocy u dzieci może być duża, co wynika np. z wysiłku fizycznego. Jeśli dziecko miało większy wysiłek w ciągu dnia, to warto obniżyć dawkę tymczasowo i zbadać glikemię o 3.00.
To tak w zarysie , wszystkie szczegóły należy ustalić z prowadzącym dziecko diabetologiem.