Jakie są przyczyny braku wzwodu?

Mam 32 lat, jestem żonaty od 5 lat, mam dwoje dzieci, jednak w moim małżeństwie nie bardzo się układa pod każdym względem, nawet seksu, bo częstotliwość uprawiania seksu z moją żoną to sprawa rzadka i raczej wynika z jej niechęci niż mojej. Przed urodzeniem drugiego dziecka było inaczej. Poznałem kobietę wspaniałą, która pokochałem ale nagle kiedy miało dojść do zbliżenia zachowałem w sposób zaskakujący - brak wzwodu przy takiej kobiecie wstyd i żenada. Kolejne podejście już było lepiej, ale i tak nie tak jak oczekiwałem - przyznaje się wspomogłem się tabletkami C****. Chciałem uniknąć ponownego wstydu - nie do końca się udało. Zaczęła mnie sprawa martwić, bo jakoś dwa dni później miałem stosunek z żoną i było wszystko ok, mało tego poszedłem na imprezę wspólnie z poznaną kobietą popiliśmy i doszło do seksu i tym razem znowu byłem zaskoczony, bo nie było problemu żadnego, oprócz tego że za drugim razem nie mogłem się spuścić. Pracuję dużo, mam pracę raczej stresującą, do tego dochodzi sprawa złej atmosfery w domu oraz być może moje zbyt częste picie piwa, dwa razy tygodniu ale obficie. Dlatego proszę powiedzieć, czy jestem impotentem?

Witam!

Zaburzenia erekcji, jakie zaobserwował Pan u siebie mogą być wywołane czynnikiem psychicznym. Spotkania z inną kobietą niż żona mogą wywoływać u Pana wewnętrzny konflikt, co odbija się na Pana sprawności. Warto sprawdzić to u lekarza urologa lub seksuologa. Jeżeli wykluczy w trakcie badań przyczyny somatyczne (np. nadmierne spożycie piwa czy choroby układu krwionośnego), wtedy należy szukać pomocy psychologicznej. Może Pan w takim wypadku poddać się psychoterapii u psychologa lub seksuologa. Pana sytuacja jest trudna i warto popracować nad swoim samopoczuciem.

Pozdrawiam