Odstępstwo od normy w morfologii

Witam. Jestem kobietą mam 32 lata. Ostatnio wykonałam wyniki krwi Leukocyty 6,9(norma 4-10) Erytrocyty 4,97 (norma 3,8-5) Hemoglobina 13,5 (norma 11,5-16) Hematokryt42,2 %(norma 37-47) Płytki krwi 192 (norma 150-400) PCT 0,27% (norma 0,1-0,5) PDW 21,1 (norma 10-18) MPV 14,1(norma 6,5-11) Podwyższone są wskaźniki MPV i PDW pozostałe są w normie. Czy powinnam się martwić tymi wyższymi wahaniami i jakie ewendualnie moga być przyczyny tych odstępstw od normy? Wydaje mi się, że z moim zdrowiem wszystko jest w porządku. Nie odczuwam żadnych problemów zdrowotnych, dobrze się czuję, długo nawet nie byłam przeziębiona. Skąd się biorą takie odstępstwa od normy w morfologii? I czy w przypadku moich wyników te odstępstwa od normy są na tyle duże, że należy sie nimi przejmować czy raczej nie ma problemu i mogę spać spokojnie? :) Dziękuję za pomoc!

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani wyniki są w normie, nie ma się czym martwić. Wskaźniki MPV i PDW odnoszą się do płytek krwi, ale w tym wypadku nie są niepokojące. Oczywiście zawsze należy analizować taki wynik w oparciu o stan pacjenta, dlatego zawsze należy skonsultować wynik badania z lekarzem, który na nie Panią skierował.