Jakie są zalecenia przy takim TK. kręgosłupa?

Mężczyzna lat 64 Proszę o wyjaśnienie poniższego opisu i ewentualne zalecenia dalszych badań i leczenia. TK Kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego Badanie wykonano w akwizycji spiralnej warstwami 2,5 mm bez wzmocnienia kontrastowego rekonstrukcje MPR Struktury kostne kręgosłupa L/S bez zmian pourazowych w obrazie TK W pozycji badanej spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej Na poziomach L2/L3, L3/L4, L4/L5 okrężne wypukliny krązków międzykregowych modelujące przednią ścianę worka oponowego spłycające zachyłki boczne kanalu kręgowego na poziomach L3/L4 i L4/L5 wnikające do dolnych części otworów międzykręgowych deformując wraz z osteofitami tylno-bocznych krawedzi trzonów kregów ich światło-w ich obrębie z przyleganiem do korzeni nerwowych. Na poziomie L5/S1 niewielka tylna wypuklina krążka międzykregowego, modelująca nieco przednią ścianę worka oponowego trzonów kregów- zmiany zwyrodnieniowe. Zmiany zwyrodnieniowe takze w zakresie stawów międzykregowych. Obustronne kregoszczeliny kręgów L4 i L5 Cechy artrozy w stawach krzyżowo-biodrowych Zmian destrukcyjnych w zakresie części kostnych nie stwierdza się. Kostne ograniczenia kanału kręgowego w granicach normy Dokładna ocena struktur wewnątrzkanałowych możliwa w badaniu MR Uwapnione blaszki miażdżycowe w ścianie aorty i tt biodrowych. Uwapnione złogi w częściowo objętej badaniem nerce lewej.

Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Niestety nie wiem jaki jest Pana zakres ruchomości stawów kręgosłupa, jakie są dolegliwości związane z kręgosłupem.
W zależności od nasilenia dolegliwości bólowych można zalecić pacjentowi leczenie farmakologiczne, leczenie poprzez rehabilitację lub konsultację z neurochirurgiem i leczenie zabiegowe.